Kalkulacja kosztów

Co prawda usługa transferu „door to door” to w wielu przypadkach wręcz idealne rozwiązanie, jednak część osób szuka innych wariantów, bo przecież tego rodzaju transport jest drogi. Czy na pewno? Jeśli myślisz o nim w kategoriach jednorazowego wydatku rzędu 50-200 złotych, rzeczywiście nie jest to mało. Natomiast kiedy porówna się stawki za przejazdy proponowane przez licencjonowane firmy oraz koszty związane z używaniem własnego samochodu, to te pierwsze wypadają całkiem korzystnie. Zastanawiasz się jak to możliwe, przecież ceny paliwa nie są aż tak wysokie..?

Koszty utrzymania samochodu

Transf-Air przewóz osób

Niewątpliwie warto zdać sobie sprawę z tego, że kiedy próbujesz obliczyć ile musisz wydać dojeżdżając swoim autem do danego miejsca, wzięcie pod uwagę ceny benzyny i ilości przejechanych kilometrów to nie wszystko. Tak naprawdę przebycie każdej, nawet krótkiej trasy, wiąże się ze zużywaniem oleju oraz podzespołów i części samochodowych. Im droga jest dłuższa, tym większe zużycie. Niełatwo jest wyliczyć jakie wynikają z tego wydatki, ale można przyjąć, że jeśli rocznie na naprawy u mechanika musisz przeznaczyć np. 3 500 zł, to dziennie wychodzi ok. 9,5 zł.

Dodatkowe opłaty

Transf-Air przewóz osób

Teraz już możesz dodać kolejne pozycje, czyli benzynę i opłatę parkingową. Zakładając, że Twoje auto spala 8 l paliwa na 100 km, cena E95 to 4,7 zł/l, a spod domu na lotnisko masz 20 km, to kosztuje Cię ono 7,52 zł. Natomiast w przypadku, gdy wybierasz się tam własnym samochodem, zapewne planujesz zostawić go na parkingu, aby po powrocie od razu do niego wsiąść. Czyli koszt benzyny to już w sumie ok. 15 zł. Teraz dolicz jeszcze dobową stawkę za parkowanie w pobliżu lotniska – średnio 10 zł razy ilość dni, kiedy Cię nie ma, przyjmijmy 50 zł. Czyli w sumie wyszło 74,5 zł. Oczywiście korzystając ze swojego auta musisz wyjechać odpowiednio wcześnie, żeby pozałatwiać formalności na parkingu. Na dodatek prawdopodobnie przynajmniej kilka razy podczas Twojego wyjazdu, będziesz się stresować czy samochód na pewno jest bezpieczny. Jeśli nie przekonuje Cię powyższa symulacja, zastanów spokojnie nad swoimi kosztami i wykonaj obliczenia. Prawdopodobnie różnica nie będzie duża…

Ile zapłacę za przejazd

Transf-Air przewóz osób

A ile zapłacisz decydując się na usługę transferu „od drzwi do drzwi”? Wiele zależy od konkretnej firmy, ale przede wszystkim od długości trasy. Przejazd w dwie strony to zwykle 100-250 zł. Warto podkreślić, że możesz liczyć wówczas na kompleksową obsługę oraz pełen komfort. Dzięki temu dotarcie na lotnisko i powrót z niego przestają być jakimkolwiek problemem.

Ogranicz stres

Transf-Air przewóz osób

Czyli ceny przewozu pasażerów z pewnością nie są wygórowane. Do tych samych wniosków dojdziesz, kiedy porównasz koszty wyjazdu do innego miasta lub kraju. Zresztą wtedy stawki, jakie dyktują właściciele parkingów, to zwykle przynajmniej 35 zł za dobę, a stres związany z poruszaniem się po dużych miastach, których w ogóle się nie zna, bywa naprawdę spory. Dlatego zanim wybierzesz się w podróż, zastanów się dobrze czy nie lepiej zamówić wygodny transport, a własny samochód zostawić w garażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − seven =